KURS KWALIFIKACYJNY E.7


Zajęcia  Kursu E.7 "Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych" rozpoczynają się 17 października o godz.16.00 w sali 14.


Debata Oxfordzka


Nasi uczniowie  z klasy trzeciej uczestniczą  w konkursie Debat Oxfordzkich. Celem konkursu debat jest wspieranie merytorycznej dyskusji wśród młodzieży oraz wzrost świadomości na temat stosunków międzynarodowych i polskiej polityki zagranicznej. Wśród uczestników, z którymi już wstępnie zmierzyli się nasi uczniowie, są przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych; technicznych i licealnych z Krakowa i województwa małopolskiego.

Zespół reprezentują: mechatronicy - Darek Lis, Patryk Dębski i Adam Nawrocki oraz elektronik - Paweł Rojek. Życzymy  mądrych argumentów, dobrych pomysłów i pomyślnych rozwiązań


65 lat Nowej Huty


28 października 2014 r. w NCK odbyła sie uroczysta gala z okazji 65 rocznicy powstania  Nowej Huty. Gościem honorowym był prezydent Miasta Krakowa był Pan profesor Jacek Majchrowski. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2.

Medal za Zasługi dla Nowej Huty odebrał pan Tadeusz Wurst - wieloletni dyrektor, nauczyciel ZSE Nr 2 i działacz społeczny Dzielnicy.

Dyplom dla wyróżniającego się  przedstawiciela młodego pokolenia  odebrał Kamil Wajda uczeń klasy 4 - technik mechatronik.

Naszą Szkołę określono mianem  "Jednej z najlepszych szkół w Nowej Hucie" co daje satysfakcję, że wspólne starania pokoleń nauczycieli i uczniów przyniosły efekty w postaci dobrej opinii w środowisku

zobacz zdjęcia>>>


ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW


Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że rok szkolny 2014/2015

to

ROK SZKOŁY ZAWODOWCÓW.  

    

Do priorytetów należą min.

- poprawa atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego

- rozwój doradctwa zawodowego

- dostosowanie kształcenia zawodowego do rynku pracy

więcej informacji na stronie:

www.men.gov.pl/images/do_pobrania/prezentacjaRSZ1.pdf